HTB-3100 HTB-3100A/B 25 KM Netlink-10/100M-Single-mode-Single-fiber WDM Fiber Media Converter Ekstern Strømforsyning Single-Mode SC 1m

HTB-3100 HTB-3100A/B 25 KM Netlink-10/100M-Single-mode-Single-fiber WDM Fiber Media Converter Ekstern Strømforsyning Single-Mode SC 1m

HTB-3100 HTB-3100A/B 25 KM Netlink-10/100M-Single-mode-Single-fiber WDM Fiber Media Converter Ekstern Strømforsyning Single-Mode SC 1m

kr84.43

Varebeskrivelse

  • Pakke Vægt: 0.6kg (1.32lb.)
  • Item Længde: 1m
  • Transmission distance: 10/100M
  • Magt: Ekstern Strømforsyning
  • Sats: SC
  • Bølgelængde: 1310/1550nm
  • Stik: 25 km
  • Størrelse: 90mm*70mm*26mm
  • tilstand: Nye og Originale
  • Pakke Størrelse: 7cm x 15cm x 25cm (2.76in x 5.91in x 9.84in)
  • Certificering: INGEN
  • Stik Type: Hybrid
  • Kompatibel: D-Link
  • Tilstand: Single Mode
  • Enhed Type: stykke
  • Fiber Type: Single Mode
  • Model-Nummer: Htb-3100
  • Oprindelse: KN(Oprindelse)
  • Mærke: OCDAY

Funktioner:

Fremsendelse af en kanal optiske signaler kan være afsluttet ved en enkelt fiber.Det er fordoblet i mængde af fiber dataoverførsel sammenlignet med enkelt-fiber type.

Auto-negotiation funktion giver mulighed for at UTP port til vælg automatisk 10M eller 100M og Fuld Dupleks eller Halv Dupleks.

UTP-port understøtter MDI / MDI-X auto-crossover

Støtte flow-kontrol

Støtte 1552 Byte pakke

Interne kredsløb af forhindret torden i høj grad kunne reducere skader af konverteren, der er forårsaget af lynnedslag induktion.

Design af interne eller eksterne strømforsyning til udvælgelse af brugere

Specifikation:

Produkt mærke: NETUNK

Produkt model: HTB-3100A-B

Produkt Navn: Single-Mode Enkelt Fiber 100M Transceiver

Transmission distance: 25 km

Fiber-interface: interface SC

Transmission bølgelængde:

En terminal TX1310nm RX1550nm

B terminal TX1550nm RX1310nm

Transmission rate: 100 megabytes

Produkt størrelse: 94*70*25mm

Produkt Materiale: Høj Kvalitet Metal

Pakke inkluderet:

2 x transceiver

2 x ekstern strømforsyning

1 x manual

Bemærkninger:

1.På grund af forskellen mellem de forskellige skærme, kan det billede, der måske ikke afspejler den faktiske farve på varen.Vi garanterer stil er den samme som vist på billederne.

2.På grund af den manuelle måling og forskellige målemetoder, tillad 1-3cm afvigelse.Tak!

Funktioner:

Fremsendelse af en kanal optiske signaler kan være afsluttet ved en enkelt fiber.Det er fordoblet i mængde af fiber dataoverførsel sammenlignet med enkelt-fiber type.

Auto-negotiation funktion giver mulighed for at UTP port til vælg automatisk 10M eller 100M og Fuld Dupleks eller Halv Dupleks.

UTP-port understøtter MDI / MDI-X auto-crossover

Støtte flow-kontrol

Støtte 1552 Byte pakke

Interne kredsløb af forhindret torden i høj grad kunne reducere skader af konverteren, der er forårsaget af lynnedslag induktion.

Design af interne eller eksterne strømforsyning til udvælgelse af brugere

Specifikation:

Produkt mærke: NETUNK

Produkt model: HTB-3100A-B

Produkt Navn: Single-Mode Enkelt Fiber 100M Transceiver

Transmission distance: 25 km

Fiber-interface: interface SC

Transmission bølgelængde:

En terminal TX1310nm RX1550nm

B terminal TX1550nm RX1310nm

Transmission rate: 100 megabytes

Produkt størrelse: 94*70*25mm

Produkt Materiale: Høj Kvalitet Metal

Pakke inkluderet:

2 x transceiver

2 x ekstern strømforsyning

1 x manual

Bemærkninger:

1.På grund af forskellen mellem de forskellige skærme, kan det billede, der måske ikke afspejler den faktiske farve på varen.Vi garanterer stil er den samme som vist på billederne.

2.På grund af den manuelle måling og forskellige målemetoder, tillad 1-3cm afvigelse.Tak!

Tags: server supermicro, sfp bestyrelsen, FIBER, fiber optic, transit, ære, mellanox connectx, netgear router, alcatel telefon, mikrotik routerboard

Anmeldelser

Bedømmelse